Co se děje
Článek

Pražské gastronomické akce 21. až 27. září

Vážení příznivci dobrého jídla a pití, je tu další týden a s ním nová nabídka zajímavých ochutnávek v naší krásné Praze. Vydejte se na Dožínky, Oktoberfest nad Prahou nebo na zajímavý Vegefest.

Středa 23. 9.

Vydejte se ve středu od 8 do 20 hodin do pěší zóny Anděl na Dožínky. Čeká vás oslava úrody, dozrávajícího ovoce a přírody. Budete moci ochutnat a nakoupit produkty od tuzemských dodavatelů. Jistě si vyberete z bohaté nabídky marmelád, medu, hub, tvarohů, sýrů, uzenin vína a burčáku. Vstup je zdarma.

Od středy do úterý 29 .9. bude nad Prahou probíhat Oktoberfest v podání Sluneční terasy T-Anker. Pro tuto příležitost si nechala dovézt piva z 5 mnichovských pivovarů, takže to bude opravdu německá záležitost. Všech pět piv je produkováno speciálně pro Oktoberfest v Německu a T-Anker je přivezl speciálně pro vás. Navíc se můžete těšit na typické bavorské pochoutky, jakými jsou vepřové koleno, klobásy či hermelínová pomazánka obatzda.

Čtvrtek 24. 9.

Tento večer od 20 hodin můžete vyrazit na degustaci nových ročníku vína z Domaine de L´Écu ve Fajnšmekru. V ceně ochutnávky za 690 Kč je 9 vín. Některé druhy budou mít v Čechách svou premiéru, takže se máte na co těšit.

Pátek 25. 9.

Střecha Lucerny je místem, kde se koná akce prakticky každý týden. Tento týden můžete například zavítat na Noc filmových drinků . Samozřejmě u bondovské vodky s Martini nezůstane. Cena za vstup je 200 kč a v ceně je welcome drink.

Jestli byste v pátek raději degustovali jídlo, a k tomu poslouchali živou hudbu, vydejte se do Fusion Restaurantu Sanduga od 18:30. Tato restaurace láka na zajímavé chuťové kombinace, jakými je například ryba štěstí s domácím kimchi a sladovou drobenkou, foie gras se smetanovým kaviárem nebo nebeské dezerty. A jak se v Sanduga restaurantu líbilo nám? Přečtěte si reportáž

Sobota až neděle 26. až 27. 9.

Oslavit život můžete na Vegefestu na Vyšehradu. Jedná se o desátý ročník multižánrového festivalu pro všechny, kterým záleží na tom, kde a jak žijí. Ve dvou dnech zažijete mnoho alternativního pohybu, živou hudbu, zdravé jídlo a získáte řadu zajímavých informací. Rozšiřte své obzory v oblasti moderního vegetariánského a veganského jídla. Letos navíc s hudebním programem na Letní scéně.

Tento týden je opět nabitý akcemi. Stačí si vybrat, která vás láká nejvíc, a vyrazit.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také