Co se děje
Článek

Ochutnávka whisky

Svěží vzduch, nádherná čistá příroda a dudácká muzika. To je Skotsko. A co dalšího typického se vám vybaví pro tuhle krásnou zemi? Ano, WHISKY.

A o tom, že nejen skotská whisky stojí za ochutnávku vás jistě přesvědčí Whisky & Kilt svými řízenými degustacemi.

Whisky & Kilt pořádá pravidelně řízené ochutnávky pro širokou veřejnost. Seznámí vás s historií whisky, rozdělením whisky regionů ve Skotsku, dozvíte se pár zajímavostí o palírnách a ochutnáte nejen běžné druhy whisky ale i velmi unikátní kousky. Ochutnávky jsou určené pro začátečníky i znalce. Whisky & Kilt umí udělat degustaci zajímavou i zábavnou, například "slepá ochutnávka" by vás mohla nadchnout, jestli nemáte rádi marketingové ovlivňování. Ohodnotíte vzorky na základě vašich vlastních chuťových preferencí a zkušeností.

Více než 900 druhů whisky, je to vůbec možné?

Ano, možné i nemožné nabízí právě podnik Whisky & Kilt. Jestli vás whisky opravdu zajímá, můžete se dokonce stát členem sdružení milovníků whisky, který má dveře otevřené pro odborníky i amatérské ochutnávače.

Ve Whisky & Kilt pravidelně pořádají koncerty akustické skotské, irské a bretaňské hudby, world music a jazzu, nebo jen náhodná setkání hudebníků.

A kdo za tím výjimečným whisky podnikem stojí?

Jestli se ve světě whisky už pohybujete, tak jistě znáte Václava Routa. V České republice patří mezi největší whisky odborníky, možná proto, že stále rád objevuje a o své zkušenosti se dokáže podělit s ostatními whisky nadšenci.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také