Co se děje
Článek

Mušle zaplaví Prahu

Mušle jsou populární pokrm hlavně v Holandsku, Belgii a Francii. Cestu si ale našly i na české a moravské talíře. Důkazem je i už čtvrtý ročník festivalu Prague mussel week, do kterého se zapojilo mnoho pražských i mimopražských podníků. 

Mušlový týden se blíží mílovými kroky, zapište si proto 26. 9. – 2. 10. 2022 do vašich diářů.

Mušle jsou navíc malým nutričním zázrakem. Obsahují hodně bílkovin, vitamínů a minerálu, navíc jsou téměř bez tuku. A ke všemu zanechávají minimální uhlíkovou stopu. Díky festivalu si je navíc můžete v zapojených restauracích dát v akci 1+1 zdarma. Vouchery stahujte na oficiálních stránkách festivalu.

Za nás doporučujeme:

Dolnopočernická italská restaurace Al Mulino nabízí domácí těstoviny, čerstvé ryby a mořské plody a další italské speciality. Tady nešlápene vedle.

Aroma Quadrio je výhlášené čerstvými rybami a mořskými plody. A že je umí. Jste na Národní třídě a přitom se cítíte jako u moře.

Arthur´s Pub aneb přijďte omrknout, jak se slučuje trendy pub a minimalistická kuchyně Ondřeje Moliny s mušlemi.

Řekl někdo secesní mušle? Restaurace Obecní dům si letos připravila slávky hned ve dvou úpravách. Mušle na bílém víně se šalotkou, řapíkatým celerem, máslem, česnekem a petrželkou a Mušle s panccetou, šalotkou, hořčicí, bílým vínem, česnekem a petrželkou. Která si vyberete?

Trattoria Karlín je vším mořským a rybím více než známá. A rozhodla se svou pověst ještě vylepšit a jejich menu je doslova vymušlené.

  • Mušle po námořnicku na bílém víně, česnek, petržel, citronová kůra, olivový olej 
  • Mušle na způsob all’Amatriciana s pančetou Guanciale, česnekem, peperoncino a rajčaty 
  • Paella s mušlemi, šafránem, cherry rajčaty a cuketou 

A zahanbit se nenechá ani Rest. Sním, či jím. A tady máte důkaz místo slov.

Slávky na víně nebo slávky na curry. To je oč tu běží. Odpověď najdete v Pivovaru Kilián.

Mušle nebudou chybět ani na Kampě, konkrétně se o ně postará Bistro Kampa. Pro vysoký zájem přijímají v době konání festivalu rezervace pouze telefonicky na tel : 266 315 961. 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také