Co se děje
Článek

Kam vyrazit v Praze?

Praha je město plné gastronomických možnosti, kulturních akcí a zážitků, o kterých vás budeme pravidelně informovat. Co se děje v pondělí? Kam vyrazit ve čtvrtek? A co s víkendem? Pražskej Rej to ví a poradí. Pro starší akce skrolujte dolů. 

Zajímá mě pondělí, úterýstředa, čtvrtek, pátek a víkend v týdnu od 5. do 11. prosince.

Pondělí 5. prosince

Pondělní Swingová Tančírna

Chcete vidět největší swingující parket v Praze se spoustou místa pro bujaré taneční kreace? Přijďte do Tresor Clubu, kde najdete příjemné prostředí, skvělou hudbu a tu nejlepší swingovou atmosféru.

Kdy a kde?

pondělí 5. prosince od 21 hodin, Tresor Club

 

KŘIDÉLKOVÝ TÝDEN

Týden je sice křidíélkový, ale Opatovské terasy vás neochudí ani o stehýnka. Takže stehýnko, nebo křidélko?

 • “BUFFALO WINGS” Grilovaná kuřecí křidélka se sýrovým dipem a zeleninou 
 •  „HOT WINGS“ Grilovaná kuřecí křidélka s pikantní marinádou a salátem COLESLAW 
 • „CRISPY WINGS“ Smažená kuřecí křidélka v kukuřičných cornflakes, sweet chilli omáčka, grilovaná kukuřice s bylinkovým máslem 
 • „TERIYAKI WINGS“ Grilovaná kuřecí křidélka s teriyaki marinádou, bílým sezamem a mladou cibulkou, zelný salát s marinovanou cibulkou
 • „KÝBL “ selekce všech nabízených křidélek v pekáči včetně salátků, omáček a doporučených příloh 

Kdy a kde?

do 7. prosince, Opatovské terasy

Jazz piano Jiří Polydor

Známý jazzový pianista Jiří Polydor má za sebou mnoho úspěchů. S legendárním Classic Jazz Collegiem podnikl mnohá turné po Evropě, byl klavíristou Klikarova Originálního pražského synkopického orchestru, s nímž nahrál např. album Walking and Swinging (1997), s renomovanými britskými hudebníky (trumpetista Danny Illeto, zpěvačka Fiona Duncan) se účastnil angažmá ve Švýcarsku, v Berlíně zase doprovázel bývalého člena Armstrongových All Stars, klarinetistu Joe Muranyiho. A v pondělí vystoupí v Jazz&Coctail Club U Staré Paní. Vstupné je zdarma.

Kdy a kde? 

pondělí 5. prosince od 20 hodin, Jazz&Coctail Club U Staré Paní

Úterý 6. prosince

FARMÁŘSKÝ TRH KUBÁŇ

Trhy na Kubáni se zahalily do předvánoční nálady. Kromě čerstvých a zdravých potravin na trhu přibývají stánky s originálními dárky.  Ti, kteří nestíhají péct vánoční cukroví, přiveze paní Pecháčková & Milovaná tchýně cukroví, štoly a ořechy. Přijďte se podívat, inspirovat a zásobit se.

Kdy a kde?

každé úterý, čtvrtek od 8 do 16 hodin a soboty od 8 do 14 hod, Kubánské náměstí neboli na Kubáni

Středa 7. prosince

SEA FOOD BUFET

I v prosinci budou pokračovatt středeční SEA FOOD BUFETy s bohatým výběrem v Aroma Quadrio. Nabídka polévek, salátů, předkrmů i hlavních chodů je bohatší než bohatá a na své si přijde každý milovník mořských plodů.

Vybrat si můžete ze:

 • základní nabídky za 990,-/osoba včetně 0,15l Prosecco Spumante D.O.C.Millesimato Serenssima a karafy vody nebo z
 • kompletní nabídky za 1490,-/osoba včetně 0,75 l Prosecco Spumante D.O.C.Millesimato Serenssima, karafy vody, kávy a dezerů.

Kdy a kde?

7. prosince od 18 hodin, Aroma Quadrio

Latino Glamour Night

Legendární středeční párty S DJ MomoLatino v rytmech Salsy, Bachaty a Kizomby je opět tady. Přijďte si zatančit nebo si dát drink od skvělých barmanů. Vstupné je 150 Kč, ale pozor, pouze hotově. Rezervujte si stůl přes Instagram nebo na +420 777 022 531, ideálně piště přes WhatsApp.

Kdy a kde?

7. prosince od 20:30, Tresor Club

Čtvrtek 8. prosince

PIANO LIVE skvělé jídlo a skvělá hudba, užijte si nezapomenutelný večer

Nezapomenutelný večer u skvělého jídla, sklenky vína v doprovodu živé hry na piano. Každou středu, čtvrtek a pátek v Charlestonu zahraje mladý, nadějný pianista. Zahraje vám romantické i svižné moderní skladby. Budete unešeni atmosférou, kterou živá hra na piano dokáže vykouzlit. Rezervujte si své místo včas on-line.

Kdy a kde?

8. prosince od 19:30, Charleston

Pátek 9. prosince

MEIZYY | KŘEST EP 4 DELUXE

Mladý rapper Meizyy vydává EP 4 (Deluxe) a posílá do světa další hity. Představuje merch a bude křtít. To vše v Klubu Radost. Vstup: 222 Kč, special meet and greet 444 Kč.

Kdy a kde?

pátek 9. prosince 2022 od 20:00 do 3:00, Radost FX

Víkend 10.-11. prosince

FARMÁŘSKÝ TRH HEŘMAŇÁK

Předposlední Farmářský trh na Heřmaňáku je tady. Tedy letos. Hledáte originální, ručně vyráběné nebo chutné dárky a zároveň čerstvé, farmářské potraviny? Navštívit můžete opět přes 20 stánků včetně toho s vánočkami. Přijďte užít si trochu té komunitní předvánoční nálady.

Kdy a kde?

otevřeno každou sobotu od 9:00 - 13:00, Řezáčovo náměstí 1088/4, Praha 7

FARMÁŘSKÝ TRH NÁPLAVKA

Co takhle poezie adventních trhů na břehu Vltavy na nejoblíbenějším farmářském trhu Náplavka? Najdete tady více než 90 prodejních stánků nabízející čerstvé farmářské produkty od prověřených pěstitelů, chovatelů a výrobců.

Kdy a kde?

každou sobotu do 17. prosince od 8 do 14 hodin, Náplavka Rašínovo nábřeží

STAROČESKÝ BRUNCH V PIVNICI OBECNÍ DŮM

Pivnice Obecní dům vás srdečně zve na Staročeský brunch živou hudbou! Za cenu 990 Kč zakoupíte neomezenou konzumaci staročeských specialit. Navíc všechny nealkoholické nápoje jsou zdarma a rozlévaná vína a pivo za polovinu ceny. Mrkněte na nabízené menu, bude to velké.

Kdy a kde?

neděle 11. prosince od 11:30 do 15:00, Pivnice Obecní dům

 


Minulé týdny:

Pondělí 28 listopadu

Nové polední menu 

Pivnice Obecní dům si připravila novou polední nabídku. Od pondělí do pátku se tak můžete denně těšit na výběr ze čtyř hlavních jídel, polévku, dezert, nealko nápoj a pivo za zvýhodněnou cenu. 

Kdy a kde?

aktuálně, Pivnice Obecní dům

Úterý 29. listopadu

Gurmánský divadelní večer s detektivní zápletkou

Unikátní interaktivní divadelní představení „Rozparovač v pivovaru“ s exkluzivní čtyřchodovou večeří a neomezenou konzumací vynikajícího piva. Spolu se známými herci se stanete součástí napínavé zápletky, ve které však nechybí humor. Během představení můžete do hry zasahovat, nakouknout pod pokličku herecké kuchyně a hlavně odhalit vraha. Cena: 2099 Kč za osobu.

Kdy a kde?

úterý 29. listopadu, Počernický pivovar

Středa 30 listopadu

Večerní růže

Zábavně společenský večer s bowlingovým turnajem určený výhradně ženám, který má ambice stát se více než obyčejný všednodenní bowlingový turnaj. Soutěž je sice hlavním motivem večera, ale stejně důležitý je prvek gastronomický, složený z ochutnávky místního šéfkuchaře, prezentace kosmetiky a dalších služeb nebo zábavy. Pro všechny účastnice večera bude připravený na začátku welcome drink a na konci drobný dáreček za účast.

Kdy a kde?

středa 30. listopadu od 18 do 22:30, Bowling Radava

PIANO LIVE skvělé jídlo a skvělá hudba, užijte si nezapomenutelný večer

Přijďte si užit nezapomenutelný večer u skvělého jídla, sklenky vína v doprovodu živé hry na piano. Každou středu, čtvrtek a pátek v Charlestonu hraje mladý, nadějný pianista. Hraje romantické i svižné moderní skladby. Budete unešeni atmosférou, kterou živá hra na piano dokáže vykouzlit. Rezervujte si své místo včas on-line.
Kdy a kde?

30. listopadu od 19:30, Charleston

Čtvrtek 1. prosince

Pátek 2. prosince

Čertovská akce U Čechů

Čerti to jsou ohně pekelné a skvělé k této tématice ladí pečená kolena, žebra, kuřecí paličky a vlastně i škvarková pomazánka. Ale nebojte, chutě budou andělsky dobré. Je možné si udělat rezervaci předem, což doporučujeme. Nabídka totiž platí pouze do vyprodání zásob. 

Kdy a kde?

od 2.12 od 16:00 do 4.12, Restaurace U Čechů, Praha 6

Víkend 3.-4. prosince

Mikulášská nadílka Nad Kolčavkou

Praha 9 slaví Mikuláše. A když slaví Praha 9, nemůže tam chybět ani Pivovar Kilián

Kdy a kde?

sobota 3. prosince od 15 hodin,  Pivovar Kilián

Čertovské peklo s čerty Krampusáky

Přijďte si vychutnat jedinečnou atmosférou podzemí Počernického pivovaru. Přijďte se pobavit s dětmi od 16:00 hod. do sládkova sklepa. Při troše štěstí se pak po 18 hod. budete moci s Krampusáci pozdravit i v restauracích - v Počernickém pivovaru, Léta Páně a Al Mulino

Kdy a kde?

sobota 3.12.  od 16:00 - 18:00 budou čerti v pekle (sklepě) a poté chodí po restauracích Počernický pivovar, Léta Páně a Al Mulino

Mikulášský brunch

V neděli si můžete užít mikulášskou edici brunche. Kromě klasického menu si v Mama Shelter připravili nadílku (balíčky) pro vaše ratolesti, chybět nebude ani návštěva Mikuláše s čertem a andělem, zápis do knihy hříchů a zdobení perníčků. BALÍČEK obsahuje: welcome drink, all you can eat buffet, nealkoholické nápoje z bufetové nabídky (džusy, voda, domácí limonády, domácí ice-tea) za 790 Kč/os, děti: 0 - 6 let - zdarma, od 6 let - 395 Kč.

Kdy a kde?

neděle 4.12. od 12 do 15, Mama Shelter


Pondělí 21. listopadu

ZVĚŘINOVÉ MENU

Mama vás zve na zvěřinové menu! Vychutnejte si speciální podzimní nabídku na téma zvěřina. Anebo omrkněte i další podniky, které pojaly podzim ve znamení zvěřiny.

Kdy a kde?

do 30. listopadu, Mama Shelter

Úterý 22. listopadu

Letenský pohár

Bowling Radava pořádá dalšáí turnaj, tentokrát nese název čtvrti, kde se bowling nachází. Turnaj je vhodný pro všechny hráče všech úrovní i zkušeností. Oceněni budou nejlepší i poslední v turnaji, speciální cenu získá nejlepší žena. Startovné ve výši 350 Kč se hradí na místě. Každý hráč si zahraje minimálně 4 soutěžní hry. Hráči s klubovým členstvím RADAVA mají slevu 50 Kč ze startovného.

22. listopadu od 18 hodin, Bowling Radava

Středa 23. listopadu

Škola čepování

Kolkovna Argentinská si připravila skvělou akci pro všechny milovníky piva. Je tady škola čepování s Pavlem Pressburgem, mistrem výčepním - vítězem celonárodní soutěže o nejlepšího výčepního Pilsner Urquell.

Vezměte kolegy, kamarády, tátu, nebo třeba šéfa a přijďte si užít příjemné odpoledne. Dozvíte se o pivu, to co možná ještě nevíte, naučíte se správně čepovat pivo a pohovoříte s Pavlem. Pivo a občerstvení zajištěno.
Ale pozor maximální počet hostů je 10, takže si určitě udělejte rezervaci na: pressburg@kolkovna.cz. Cena včetně piva a občerstvení je 900 Kč/osoba.

Kdy a kde?

23. listopadu od 17 hodin, Kolkovna Argentinská

Pubquiz U Floutka

Je tady už 4. pubquiz 2022 v baru Pražský floutek. Čekají na vás zapeklité otázky, zábava a pro nejlepší účastníky odměna. Akce je určena pro týmy o 3-6 hráčích, kapacita omezena. Startovné činí 150 Kč za tým. Registrace osobně, telefonicky, či e-mailem.

Kdy a kde?

23. listopadu od 19 hodin, Pražský Floutek

 

SEA FOOD BUFET

Každou středu v listopadu bude od 18:00 probíhat v AROMA Quadrio SEA FOOD BUFET s bohatým výběrem.

Polévky: mušlový krém se šafránem a bramborami, polévka z pečených dýní s brusinkami

 • Předkrmy a saláty: salát s grilovanou chobotnicí s bramborami a lanýžovým olejem, smažené krevety v tempuře s koktejlovou omáčkou, gratinované novozélandské mušle, antipasto miso, zapečení šneci v bylinkovém másle, tuňákový tatarák na avokádovém lůžku, lososový tatarák s creme fraiche a pažitkou, trio carpaccio z mořských ryb
 • Hlavní jídla: grilovaný losos na datterinách, rizoto frutti di mare s grilovanými langustýnkami, gratinovaná Paela (kuřecí maso, kalamár, langustýna, hrášek šafrán), Bluzara Valenciana (směs mořských plodů a mušlí v tomatové omáčce), pečená pražma v papilotě s grilovanou zeleninou, kapary a černými olivami, grilovaný mořský vlk s krevetami a hříbky, plněné cannelloni v hříbkovém ragú
 • Přílohy: grilovaný melanzane, zapečené cukety, Rosette all prosciuto cotto, bramborové pyré s pečenými paprikami, listový špenát na másle a česneku, variace domácího pečiva, trio focaccia

Vybrat si můžete ze základní nabídky za 990,-/osoba včetně 0,15l Prosecco Spumante D.O.C.Millesimato Serenssima a karafy vody nebo z kompletní nabídky za 1490,-/osoba včetně 0,75 l Prosecco Spumante D.O.C.Millesimato Serenssima, karafy vody, kávy a dezerů.

Kdy a kde?

23. listopadu, od 18 hodin, Aroma Quadrio

Čtvrtek 24. listopadu

Humrobraní 

Jemné maso z těla a zejména z klepet dělá z tohoto korýše luxusní lahůdku, kterou u nás budete moci ochutnat. Al Mulino si připravilo speciální humři menu, které stojí za to! Vybraná vína k této pochoutce jsou samozřejmostí. Neváhejte a udělejte si rezervaci na telefonním čísle: +420 725 596 234.

Kdy a kde?

24.- 27. listopadu, Al Mulino

Den díkuvzdání

Kde jinde oslavit tento americký svátek než v americké Burgrárně na Smíchově? A jak jinak něž skvělým menu?

Kdy a kde?

24. listopadu, Bejzment

Toskánská večeře s nejlepšími Chianti - Castello di Ama, Badia a Coltibuono

Přijďte na další čtvrteční večeři v RESTu, tentokrát zavítáte do Toskánska a ochutnáte nejlepší Chianti dvou špičkových vinařství Badia a Coltibuono a Castello di Ama. Krásné toskánské menu připraví šéfkuchař RESTu Michal Paulik.

 • Vermentino Toscana I.G.T., Cultusboni, Badia a Coltibuono – welcome drink
 • Tapenade di olive (olivová tapenáda s ančovičkami, rajčaty, sušenou šunkou, kapary a mozzarellou na domácí focaccie) k tomuto předkrmu bude podáváno vynikající růžové Purple Rose, Toscana I.G.T., Castello di Ama
 • Tortellini al ragu di cervo (jelení ragů s tortellinou s bramborami a parmazánem) spolu s pěkným základním Chianti Classico D.O.C.G., z vinařství Badia a Coltibuono
 • Controfiletto di manzo (vcelku pečená hovězí svíčková s pyré z pečených brambor a omáčkou z aceta balsamica s glazovanou mrkví) a k tomu se bude krásně snoubit Chianti Classico San Lorenzo D.O.C.G., Castello di Ama
 • Lombata di daino (dančí hřbet s kaštanovým krémem, čokoládovou omáčkou a kapustičkami) k hlavnímu chodu bude podáváno skvělé Sangioveto, Toscana Rosso I.G.T., Badia a Coltibuono
 • Torta di castagne (kaštanový koláč s piniemi a s višňovým sorbetem) spolu s excelentním Vin Santo del Chianti Classico D.O.C., Badia a Coltibuono

Cena celé večeře i s degustační skleničkou vína (0,1 l) ke každému chodu a 0,05 l k dezertu je 2.190, - Kč, včetně vody i kávy. Kapacita je limitovaná, doporučujeme si zarezervovat místo co nejdříve, nejlépe mailem na adrese chovan@chovan.cz, nebo telefonicky na 241 431 424. 

Kdy a kde?

24. listopadu od 18 hodin, Rest sním či Jím

Pátek 25. listopadu

Koncert Eleny Sonenshine

Skvělá jazzová zpěvačka Elena Sonenshine vystoupí v La Casse. Zaposlouchejte se do sametového hlasu a perfektního frázování potěší v rytmu moderního jazzu. 

Kdy a kde?

25. listopadu od 19:30, La Cassa

Jazzový večer

Nechte se zlákat jazzovými tóny a přitančete do Hostince V Holi. Hrát Vám bude jazzový kvintet Spinus Q ve složení Hana Váchová, Václav Květoň, Jakub Čížek, Štěpán Váňa a Martin Kout. Během večera si můžete dát  české speciality se skvělými čepovanými pivy a moravskými víny. Zarezervujte si včas stůl na 775 381 387.

Kdy a kde?

25. listopadu od 19:30, Hostinec V Holi

Wellness pro ženy

Sauna jen pro ženy? A nejen pro všechny Kateřina, které mají dneska svátek. Akce je od 17:00 – 22:00, vstup stojí 500 Kč a dostanete wellcome drink, drobné občerstvení, masáže rukou od firmy Gernétic, saunové ceremoniály, příjemné prostředí a pohodu. Zakupte si vstupenku už teď tady.

Kdy a kde?

25. listopadu od 17 do 22 hodin, Sportovní Centrum Řepy

Víkend 26.-27. listopadu

Adventní brunch

Zahajte advent stylově a chutně v Restauraci Sezóna. Cena brunche je 990 Kč a zahrnuje welcome drink a další nápoje místní výroby. Rezervace stolu na tel. +420 281 020 307 nebo fbmanager@chvalskatvrz.cz

Kdy a kde?

neděle 27. listopadu od 11:00 do 15:00, Restaurace Sezóna

Pondělí 14. listopadu

Zvěřinové hody

Podzim to není jen halloween a svatý Martin, ale spousta restaurací nabízí skvělé zvěřinové menu. A abyste to neměli složité, sepsali jsme pro vás tipy, kam na nějakého toho daňka či jelena vyrazit. Čtěte!

Úterý 15. listopadu

FARMÁŘSKÝ TRH KUBÁŇ

Trhy na Kubáni jsou ideální místo pro ranní kávu, dopolední nákupy nebo rychlý oběd. Nabídka se mění v závislosti na sezoně i podle dnů v týdnu. Zastavte se, nebudete litovat. Atmosféra je totiž vždycky jedinečná Zelenina, bylinky, květiny, ovoce, maso a mléčné výrobky z prověřených českých farem, domácí pečivo, čerstvá káva, piva z malých pivovarů a jiné zboží od prověřených prodejců. 

Kdy a kde?

každé úterý, čtvrtek od 8 do 16 hodin a soboty od 8 do 14 hod, Kubánské náměstí neboli na Kubáni

Středa 16. listopadu

UV LIGHT PARTY @ Radost FX

Exkluzivní UV light party je tady. 1000 svítících tyčinek zdarma, UV painting na tělo a tvář, pivo za 65 Kč, koktejly od 130, prvních 50 lístků vstup za stovku. A nezapomeňte na bílé nebo svítivé oblečení.

Kdy a kde?

středa 16. listopadu 2022 od 23:00, Radost FX

Čtvrtek 17. listopadu

Pátek 18. listopadu

Jazz Piano Michal Doležal

V pátek dostanete možnost užít si jedinečnou atmosféru koktejlového baru s jazzovým doprovodem k výborným koktejlům. Zahraje vám Michal Doležal sólo jazzové skladby na klavír.

Kdy a kde?

pátek 18. listopadu 2022 od 20:00, Jazz&Coctail Club U Staré Paní

Víkend 19.-20. listopadu

ALL YOU CAN EAT Pizza Brunch!

Mama vás zve na vypečený ALL YOU CAN EAT Pizza brunch! Což je super hlavně pro lidi, kteří si neumí vybrat jen jednu pizzu. Přijďte a vyzkoušejte jich co nejvíc! Můžete se těšit na 20-30 různých pizz na různých těstech. A děti si navíc můžou navrhnout vlastní pizzu. Cena All you can eat pizza formou bufetu + welcome drink je 459 Kč (děti 6-12 295 Kč, děti do 6 let zdarma). Mamma mia, to bude akce!

Kdy a kde?

sobota 19. listopadu 2022 od 12:00 do 15:00, Mama Shelter Prague

 

Pondělí 7. listopadu

Novinky v Kiliánu

Přijďte se seznámit s novinkami v oblíbeném pivovaru. Vaše oblíbená piva nechali stočit do stylových lahví o obsahu 0.75l, abyste si je mohli užít i doma. Ochutnat můžete také mladá vína z vinařství Botur. Ideální příležitost jak se připravit na svatého Martina!

Kdy a kde?

teď, Pivovar Kilián

Úterý 8. listopadu

Koncert Bran

Díky setkáním bretonských a českých muzikantů v roce 1999 vznikl Bran. Bran znamená havran, tak zvaný posel z keltských legend. Ten, který přinesl na svých křídlech do střední Evropy keltskou hudbu. A do Jazz Clubu U Staré Paní ji přinese právě skupina Bran ve složení Robert Fischmann – zpěv, příčná flétna, whistle, klávesy, Vojtěch Jindra – ak. kytara, Tomáš Görtler – akordeon, zpěv, Petr Mikeš – baskytara a Vítězslav Patočka – bicí.

Kdy a kde?

8. listopadu od 20 hodin, Jazz&Coctail Club U Staré Paní

Středa 9. listopadu

Degustace Rum + čokoláda Valrhona 

Rum a čokoláda, to je oč tu běží. V rámci degustace ochutnáte 10 unikátních kombinací rumů s různými druhy čokolád, připravených ve spolupráci se značkou Valrhona. Ochutnejte maximální propojení světa čokolády a rumu se vší osobitostí jim vlastní. Cena vstupenky je 590 Kč (v degustaci bude 10 vzorků rumů i čokolády).

Kdy a kde?

9. listopad od 18:30, Monarch 

Čtvrtek 10. listopadu

Big Band Trumpets

Orchestr Big Band Trumpets (BBT) je jediným orchestrem na světě, který stabilně vystupuje ve složení trumpetová sekce, podložená rytmikou (piano, bass, bicí) a doplněná ženským vokálem. Hrají mnoho známých skladeb, ale slyšet to samé pouze v trumpetách je prý ohromující. Zkusíte to?

Kdy a kde?

10. listopadu od 19 hodin,  Jazz&Coctail Club U Staré Paní

Pátek 11. listopadu

SVATOMARTINSKÁ DEGUSTACE WHISKY MARTIN'S BARREL

Svatý Martin nemusí být jen o víně. Přijďte ochutnat unikátní single malt nakouřenou whisky z Blatné pod vedením ambassadora Premier Wines & Spirits Pavlem Weissem.

Kdy a kde?

11.11.2022 od 19 hodin, Mr. Brut!

Svatý Martin!!!

Na tenhle den určitě čekají všichni milovníci husiček a mladého vína. A na své si přijdete na mnoha místech hlavního města i mimo něj. Mrkněte do našeho velkého husího speciálu, kde najdete tipy co, kam a jak.

Kdy a kde?

od pátku 11. listopadu, všude možně

Víkend 12.-13. listopadu

Vypečená husa a svatomartinská vína na Heřmaňáku

Přijďte si smlsnout na pečené huse a vychutnat svatomartinské víno na farmářský trh Heřmaňák. Trh bude v provozu jako obvykle.

Kdy a kde?

sobota 12. 11. 2022, od 9 do 13 hodin, Farmářské tržiště Heřmaňák, Praha 7

 

Vypečená husa a svatomartinská vína na Kubáni

Přivítejte svatého Martina pečenou husou a svatomartinským mladým vínem na farmářském tržišti Kubáň. Trh bude v provozu jako obvykle.

Kdy a kde?

sobota 12.11. 2022, od 8 do 14 hodin, Farmářské tržiště Kubáň, Praha 10

Svatomartinský brunch

Nedělní Svatomartinský brunch plný nejen husích specialit od šéfkuchaře Petra Řepáska je tady. Těšit se samozřejmě můžete i na sklenku Svatomartinského vína! Vouchery k prodeji zde.

 • husí paštika s karamelizovanými jablky
 • do růžova pečený roastbeef s grilovanou zeleninou a hořčičnou majonézou
 • výběr sýrů se sušenými fíky, ořechy a levandulovým medem
 • pečená telecí plec s omáčkou z divokého pepře a sýrovými nočky
 • konfitované husí stehno či prso s červeným vinným zelím, bramborovými šiškami a mandlovou nádivkou nebo šouletem
 • lokše s jablečnými povidly
 • moravské Frgály s mákem, tvarohem a povidly
 • a mnoho dalších dobrot

Kdy a kde?

 13. listopadu od 11:11 do 15:30, Restaurace Obecní dům

Pivní liga

Pivní liga je bowlingová soutěž pro tříčlenné týmy, která se hraje pravidelně v neděli jednou za 14 dní. Přijďte si zahrát.

Kdy a kde?

neděle 13. listopadu od 18 hodin, Bowling Radava

Pondělí 31. října

Halloween po mexicku 

Bu-bu-budete se bát? A co vaše dětičky? Pozvěte vaše malé bubáčky na tradiční rej masek s děsivým programem. Těšit se můžou na loutkové představení "Příběhy malé Lupitiny González", zdobení tradičních cukrových lebek, výrobu kapesního divadélka z krabičky od sirek i sestavování malých smrťáků. Cena je 249 Kč za dítě. Dospělí mají vstup zdarma. Raději si ale rezervujte místo předem na tel. 777 850 202 nebo e-mailu: info@restauracekamera.cz, ať místo toho, abyste se báli, nepláčete. 

Kdy a kde?

pondělí 31. října 2022 od 17 hodin, Plzeňský Restaurant Kamera

Na Kvíz do Kamery 

Další pondělí kvíz v Kameře už čeká na své týmy. Otestujte své znalosti z nejrůznějších oborů. A zahrajte si navíc o parádní ceny. Vstupné je 100 Kč.

Máte rádi hospodské kvízy? Mrkněte na náš speciální článek, kam na ně zajít.

Kdy a kde?

pondělí 31. října od 19 hodin, Plzeňský restaurant Kamera

Úterý 1. listopadu

KAREL KAHOVEC a VIKTOR SODOMA George and Beatovens

Věděli jste, že Restaurace u Vodárny má také hudební klub, kde se prakticky denně střídají nejrůznější country, rock 'n' roll, blues nebo folklové koncerty? K tomu skvělé pivo a super večer je na světě.

Kdy a kde?

úterý 1.listopadu od 19:30, U Vodárny

Středa 2. listopadu

Čtvrtek 3. listopadu

FARMÁŘSKÝ TRH KUBÁŇ

Trhy na Kubáni jsou skvělé místo pro ranní kávu, dopolední nákupy nebo rychlý oběd. Nabídka se mění v závislosti na sezoně, i podle dnů v týdnu. Zastavte se, nebudete litovat.

Kdy a kde?

každé úterý, čtvrtek od 8 do 16 hodin a soboty od 8 do 14 hod, Kubánské náměstí neboli na Kubáni

Pátek 4. listopadu

Jack Friday

První pátek v měsíci patří v Pubu na Plech whiskey Jack Daniel's. Když říkáme patří, znamená to, že panák je za půlku ceny, tj. 38 Kč. Začíná se už v 11:00. Můžete se těšit také na tématické americké menu po celý. Americe Na Plechu "ZDAR" !

Kdy a kde?

pátek 4. listopadu, Pub Na Plech

Víkend 5.-6. listopadu

Milan Svoboda Quartet + Big Band KJJ

Další jazzový koncert je tady a tentokrát bude věnovaný Milanovi Svobodovi. Od 18:00 si můžete poslechnout Big Band Konzervatoře Jaroslava Ježka pod taktovkou M. Svobody a poté proběhne koncert autorského quartetu Milana Svobody. Vstupné je zdarma.

Kdy a kde?

sobota 5. listopadu od 18:00, Jazz&Coctail Club U Staré Paní

Mama nedělní brunch

V neděli se nedělá. Jídlo se mezi "dělání" ale nepočítá, pokud vám ho připraví Mama. A nemyslíme vaši mámu. Mama Shelter Prague vás totiž zve na nedělní brunch. Za cenu 790 Kč získáte welcome drink, all you can eat bufet a nealkoholické nápoje z bufetové nabídky (džusy, voda, domácí limonády, domácí ice-tea). 

Kdy a kde?

neděle, 6. listopadu od 12 do 15 hodin, Mama Shelter Prague

Halloweenský brunch

Nestihli jste halloweenské oslavy a teď vás to mrzí? Nemusí. Botanica totiž pořádá tématický HALLOWEENSKÝ BRUNCH. Pochutnáte si na strašidelných pokrmech nebo si vydlabete s dětmi dýni, kterou si budete moci vzít domů. Cena brunche je 590 Kč, děti od 6 do 12 let 260 Kč.

Kdy a kde?

neděle 6. listopadu od 12 hodin, Botanica

Pondělí 24. října

Snídaně v KAFE•DAMU

Skvělá snídaně za super cenu v centru Prahy? Navštivte kavárnu Kafe Damu. Připraví vám míchaná vajíčka s toasty, bylinkovým máslem a zeleninou a sami si může zvolit, jestli byste rádi slaninu, sýr nebo obojí. Dostanete je pouze za 110 Kč. No není to lákavá nabídka?

Kdy a kde?

od pondělí do pátku od 9 do 11 hodin, Kafe•Damu

Švestkové knedlíky s mákem podle T. G. M.

Při příležitosti oslav vzniku samostatného československého státu si Restaurace Obecní dům přípravila oblíbený dezert prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

Kdy a kde?

v týdnu 24. - 30. října 2022, Restaurace Obecní dům

Speciální menu v Pivnici Obecního domu

1/4 pečené kachny na staročeský způsob s bramborovým i houskovým knedlíkem a červeným zelím společně s Pilsner Urquell nefiltrovaný za 375 Kč a nebo hovězí svíčková na smetaně s brusinkami a houskovým knedlíkem spolu s Pilsner Urquell nefiltrovaný za 275 Kč, to je speciální nabídka, kterou musíte vyzkoušet.

Kdy a kde?

v týdnu 24. - 30. října 2022, Restaurace Obecní dům

Úterý 25. října

FARMÁŘSKÝ TRH KUBÁŇ

Zelenina, bylinky, květiny, ovoce, maso a mléčné výrobky z prověřených českých farem, domácí pečivo, čerstvá káva, piva z malých pivovarů a jiné zboží od prověřených prodejců. Nabídka se mění v závislosti na sezoně, i podle dnů v týdnu.

Kdy a kde?

každé úterý, čtvrtek od 8 do 16 hodin a soboty od 8 do 14 hod, Kubánské náměstí neboli na Kubáni

Středa 26. října

Degustace Il Poggione

Co byste řekli na ochutnávku vín z nového vinařství z italského Toskánska – Tenuta Il Poggione. Nejdůležitější zásadou je maximální péče o vinnou révu. Tajemství výroby skvělých červených vín totiž spočívá v dokonalé péči o vinice. Hrozny jsou navíc vždy sklízeny ručně a výroba probíhá především tradičními metodami. 

Ochutnáte

Moscadello di Montalcino DOC Frizzante 2021
Toscana Rosso IGT 2020
Rosso di Montalcino DOC 2020
Brunello di Montalcino DOCG 2017
Brunello di Montalcino Riserva DOCG 2016
Brunello di Montalcino Riserva DOCG 2015

Kdy a kde? 

26.října 2022 od 18:30, Monarch

Čtvrtek 27. října

Dýňové menu

Dýňové speciality se opět blíží a abyste si je pořádně užili, můžete je ochutnat už od čtvrtka. Krém, rizoto, pyré, omáčka i cheesecake. Dýně kam se podíváš.

Kdy a kde?

od 27. do 31. října, Pub Na Plech

Cyrille Oswald & Jiří Levíček in duo

Duo Cyrille Oswald a Jiří Levíček to skvěle jazzově ladí. Přijďte si zpříjemnit čtvrtek a naladit se na pohodovou notu. Vstupné zdarma.

Kdy a kde?

čtvrtek 27. října od 20:00, Jazz&Coctail Club U Staré Paní

Prague Halloween Festival

Pro všechny monstra, skeletony, zombíky a další halloweenské nadšence se už teď chystají skvělé párty. Nezapomeňte na kostýmy, protože se bude soutěžit o Nejlepší Halloween kostým. Budou připraveny také děsivé halloweenské dekorace, tématické show a make-up artists / Thematic shows & makeup artists a obrovský pytel sladkostí.

Kdy a kde?

čtvrtek 27.10. Moonclub
sobota 29.10. Radost FX

Pátek 28. října

Halloween v Bejzmentu

V Bejzmentu je většina akcí o pořádných žranicích a nejinak tomu bude bude i na halloweenský víkend.

Kdy a kde?

od pátku do neděle, Bejzment

FX Halloween 2022 @Radost FX

Další legendární halloweenská párty, letos s tématem  "Tarantino special", ale i ostatním maskám a kostýmům bude samozřejmě vstup povolen. Všichni v maskách  a kostýmech z filmů od Tarantina mají VSTUP ZDARMA.

Kdy a kde?

pátek 28. října od 23 hodin, Radost FX

Víkend 29.-30. října

Zabijačka u Janka

Zabijačkové speciality si na tento víkend připravili U Janka. Naší (respektive jejich) 10° dostanete za 29,- Kč. K tomu všemu špejlování a výroba jaternic, tlačenek, ovar a prdelačka ze 160kg prasátka. Je na co se těšit.

Kdy a kde?

sobota a neděle, Piovar Malý Janek z Jinec

Sobotní brunch v podzimním styl

Kolik chodů si dáte? Odpověď zní: Kolik chcete. Rautové stoly se pod dobrým jídlem budou jen prohýbat. Tentokrát se těšte na zvěřinu, dýně, med a další sezónní suroviny. V rámci brunche můžete využít i hlídání s animačním programem. Vstupné pro jednu osobu: 890 Kč, děti vě věku 6–10 let: 250 Kč, děti do 6 let jedí zdarma. Využijte také zvýhodněné rodiné vstupné 1980 Kč. Vstupné zahrnuje: welcome drink, rauty ve stylu all you can eat, 50% slevu na bowling a možnost využití animačního programu pro děti. Kapacita akce je omezená. Rezervaci proveďte alespoň 48 hodin předem na tel. 777 850 202 nebo přes rezervační formulář.

Kdy a kde?

sobota 29. října od 10.30 do 14.30 h, Plzeňský restaurant Kamera

Urban Menu w/ Fadaa /FR/, Emsa, DJ Scarface...

Znáte Urban Menu? Jedná se o nový koncept Radosti FX. Město má spoustu zvuků - skoro jako džungle, takže se stačí jen zaposlouchat a můžete je zaslechnout.

Kdy a kde? 

29. října od 21 hodin, Radost FX

FARMÁŘSKÝ TRH NÁPLAVKA

Navštivte jedno z historicky prvních pražských farmářských tržišť v Česku. A kde jinde než na břehu Vltavy. Téměř 100 prodejních stánků s kvalitními a čerstvými farmářskými produkty od prověřených pěstitelů, chovatelů a výrobců. Od 11 do 13 hodin hraje na trhu obvykle živá hudba. 

Kdy a kde?

každou sobotu od 8 do 14 hodin, Náplavka Rašínovo nábřeží

FARMÁŘSKÝ TRH HEŘMAŇÁK

Farmářský trh není jen o nákupech, ale může mít i společensko kulturní přesah. A co víc i ekologický. Budeme rádi, když dorazíte bez igelitek. Vítány jsou i vlastní nádoby a obaly. Jako bonus za přinesení vlastního keep cupu (hrnku) dostanete slevu 10 Kč z ceny kávy. Navštívit můžete přes 20 stánků. Místo má navíc mimořádného genia loci. 

Kdy a kde?

otevřeno každou sobotu od 8:00 - 14:00, Řezáčovo náměstí 1088/4, Praha 7

Saturday Halloween Party

Mama miluje párty! A nejlépe tu v kostýmech! Strašidelná sobota se blíží a Mama si připravila skvělý program a speciální výzdobu. Welcome drink zdarma pro všechny hosty v kostýmech.

DJ (20:00 – 00:00)

Halloween electro boogie tanec (21:00 – 21:20)

Halloweenský karikaturista (20:00 – 00:00)

Speciální halloweenské koktejlové menu (169 Kč/koktejl)

Kdy a kde?

sobota 29. října ve 20 hodin, Mama Shelter Prague

 

Pondělí 17. října

Specialita měsíce října

V Salutu pokračují speciality z brambor a domácích uzenin neboli speciality měsíce října. Tak si jejich sezónní menu nenechte ujít.

Kdy a kde?

po celý říjen, Salut Restaurant

Úterý 18. října

N2N | Fire & Ice Party

Studentské party Nation2Nation jsou oblíbené mezi zahraničními i domácími studenty. A další se blíží. Tentokrát s konceptem Fire & Ice  Přijďte zapařit se studenty z celého světa?

Kdy a kde?

18. října od 22 hodin, Radost FX

Počernický Octoberfest

Pozor pozor, Octoberfest v Počernickém pivovaru potrvá až do 22. října. Takže si můžete užít ještě víc speciálních piv a bavorských dobrot.

Kdy a kde?

od 11.-22. října, Počernický pivovar

Středa 19. října

1+1 koktejl zdarma

Akce platí denně od 18 do 22 hodin. Je k tomu potřeba dodávat víc? Přijďte popít do La Trattorie Turbanti.

Kdy a kde?

od teď do odvolání, La Trattoria Turbanti

Jiří Polydor Sextet + Eva Emingerová

Známý jazzový pianista Jiří Polydor se svou skupinou hrají klasický swing, inspirovaný zlatou érou 30. a 40. let, hudbou Teddy Wilsona, Fats Wallera, Lestera Younga nebo Colemana Hawkinse. V repertoáru ale mají i méně známé skladby z dílny Wardella Graye či Leonarda Feathera. Skupinu tvoří zkušení sólisté a skvělá zpěvačka Eva Emingerová.

Kdy a kde?

středa 19. října od 20:00, Jazz&Coctail Club U Staré Paní

Čtvrtek 20. října

Večeře pod Vesuvem s víny z Mastroberardina

I když už je říjen, vy se můžete přesunout do stále ještě vyhřáté jižní Itálie a díky jídlu a vínu si užít večeři pod Vesuvem. A přitom budete spíš pod Vyšehradem, konkrétně v restauraci Rest.

Kdy a kde?

20. října od 18 hodin, Rest

Pátek 21. října

Wine tasting at bar GINGER vol. 2 (Degustace italského vína)

Přijďte na další italskou degustaci. Představí se vám 6 skvělých italských vín - 3 bílé, 3 červené - a výběr italských chuťovek, jako jsou třeba crostini Misti se třemi různými vegetariánskými pomazánkami, grilovaná sladkokyselá dýně nebo sýr Pecorino s hruškou, medem a marmeládou. Cena za osobu je 575 Kč.

Kdy a kde?

pátek 21. října 18:30, Ginger Bar

Radio Spin Vibes (Rap Edition)

Akce s moderátory Rádia Spin jsou v Radosti populární. Tentokrát zahraje klasik DJ Poeta (českejrap.cz) a jako speciální host DJ Lil Rowa  Vstup je 100kč! 

Kdy a kde?

pátek 21. října od 23 hodin, Radost FX

Víkend 22.-23. října

ALL YOU CAN EAT PIZZA Brunch

Kdy a kde?

sobota, 22. října od 12:00 do 15:00, Mama Shelter

ČESKO SE HÝBE VE ŠKOLÁCH & SOUTĚŽNÍ AEROBIC MASTER CLASS 2022

Už tento víkend se ve Sportovním centru Řepy uskuteční hned dva závody, které pořádá Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz. V sobotu se bude konat Mistrovství České republiky aerobik team show a v neděli soutěžní aerobic master class. Vstupné je 200 Kč.

Kdy a kde?

22.-24. 10., Sportovní centrum Řepy

FX Saturdays - Ladies night w/ Vallkom, LuMichel

Radost FX se vrací k osvědčenému konceptu vlastních pravidelných sobotních nocí. Využijte vstup zdarma do půlnoci a nabídku zvýhodněných drinků.

Kdy a kde?

sobota 22. října od 23 hodin, Radost FX

Pondělí 10. října

Specialita měsíce října

Co si představujete jako ideální podzimní jídlo? Pro nás to je rozhodně něco z brambor a výborná domácí uzenina . Říjen se v naší restauraci ponese v duchu výborné sezonní kuchyně.

Kdy a kde?

po celý říjen, Salut Restaurant

Úterý 11. října

Zabijačkové hody

Kdo říká, že zabijačka musí být v lednu nebo v únoru. Přijďte si pochutnat na zabijačkových specialitách k Havlíčkům. Všechno bude domácí a co nebude domácí, to bude od řezníka. Takže krása střídá nádheru.

Kdy a kde?

od úterý 11. října do soboty 15. října, U Havlíčků

Počernický Octoberfest

První Oktoberfest se v Mnichově konal již roku 1810. Pokud zrovna nemůžete vyrazit do Mnichova, Oktoberfest se bude konat jako každý rok v Počernickém Pivovaru od 11. do 22. října. Můžete se těšit nejen na speciální piva ale i bavorské dobroty, které se hodí k pivu. Dáte si vepřové koleno, klobásy, preclíky nebo eintopf?

Kdy a kde?

od 11.-22. října, Počernický pivovar

Středa 12. října

Degustace Riesling Kruger-Rumpf 

Další z řady skvělých degustací v Monarchu se blíží, tentokrát vás vezmou do Německa na rieslingy a představí známé rodinné vinařství. Ochutnáte krásná, elegantní a minerální vína a s nimi i širokou paletou vůní i chutí. Cena vstupenky je 590 Kč a v ceně degustace je 6 vzorků.

Kdy a kde

12. října od 18:30, Monarch

Jan Spálený & ASPM

Skvělý koncert muzikanta a vypravěče Jana Spáleného a Amatérského sdružení profesionálních muzikantů ASPM už tuto středu v Jazz&Coctail Clubu U Staré Paní. Užijte si hudbu na pomezí žánrů blues, jazz, gumbo, folk a jejich vzájemným dotýkání se.

Kdy a kde?

středa 12. října od 20 hodin, Jazz&Coctail Club U Staré Paní

Čtvrtek 13. října

Hudební čtvrtek ve Farm - La Calle

Nechcte se z Letné přenést do Latinské Ameriky, Španělska, ale i z Balkánu. Nenechte si ujít vystoupení ethnic fusion kapely La Calle. Vstupné je zdarma.

Kdy a kde?

13. října od 19 hodin, The Farm Letná

Jana Koubková Quartet

Jana Koubková patří k velkým osobnostem českého jazzu. Zpívá už roky ve vokálních skupinách i sólově a prošla si mnoha stylovými seskupeními, od blues, swingu, mainstreamu přes bebop, latin, free až po world-ethno a fusion. Slyšet ji můžete také ve jejích pořadech v rozhlase a tento čtvrtek žive (a zdatma) v Jazz&Coctail Clubu U Staré Paní.

Kdy a kde?

čtvrtek 13. října od 20 hodin, Jazz&Coctail Club U Staré Paní

Pátek 14. října

ČokoFest 2022

ČokoFest je největší sladká událost v Česku a letos nabídne čokoládu široké veřejnosti v 17 městech. Letos už podesáté.

Kdy a kde?

14 až 16. října, Galerie Harfa

Žebírkobraní

Smažákobraní se povedlo nad očekávání. Překonají žebírka vysoko nastavenou laťku?

Kdy a kde?

14.-16. října, Opatovské terasy

Allison Wheeler Quartet

Allison Wheeler je mladá jazzová zpěvačka, pedagožka a skladatelka z kalifornského Monterey (USA). V pátek vystoupí s Danielem Bulatkinem, Maxem Makagonovem a Petrem Nohavicou.

Kdy a kde?

pátek 14. října od 20 hodin, Jazz&Coctail Club U Staré Paní

Víkend 15.-16. října

Kotlíkobraní v Kameře

Přiložte ruku k dílu a pár polínek pod kotlík – a uvařte guláš, jaký svět neviděl. Plzeňský restaurant Kamera pořádá kotlíkobraní, kde na věku, pohlaví ani zkušenostech nezáleží. Dodájí vám přenosné ohniště, topivo, prkénko na krájení, naběračku a jednorázové nádobí. Vy si přineste libovolné suroviny a ohromte je svým nejvymazlenějším receptem. Utká se max. 10 kuchařských týmů. 1 tým = 2–4 kuchaři. Hodotit bude odborná porota i veřejnost. Startovné: 799 za tým. Přihlášky se jménem týmu podávejte přímo výčepnímu v restauraci nebo na e-mailu info@restauracekamera.cz.

Kdy a kde?

sobota 15. října, Plzeňský restaurant Kamera

Pondělí 3. října

Na Kvíz do Kamery 

Pojďte si lehce zavařit mozkové závity u oblíbeného hospodského kvízu a vezměte i své přátele. Vždy v pondělí se proti sobě v Kameře utká několik týmů, které otestují své znalosti z nejrůznějších oborů. A hraje se navíc o parádní ceny. Vstupné je 100 Kč.

Máte rádi hospodské kvízy? Mrkněte na náš speciální článek, kam na ně zajít.

Kdy a kde?

pondělí 3. října od 19 hodin, Plzeňský restaurant Kamera

Úterý 4. října

Nové pivo ve Spojovně

Bohdalecký Briťák 11 – English Strong Bitter dorazí do Prahy přesně v úterý. Repektive v úterý se narazí na čep v Pivovaru Spojovna. Tak si ho nenechte ujít.

Kdy a kde?

od 4. října, Pivovar Spojovna

Středa 5. října

Čtvrtek 6. října

Tony Rose at Farm Letná

Co by to byl za čtvrtek, kdyby se na Letné nekonal v The Farm nějaký parádní koncert. Tento týden opět vystoupí téměř domácí Tony Rose, kytarový trubadůr ze Skotského Glasgow. Nezapomeňte si rezervovat místa. Vstup je zdarma.

Kdy a kde?

čtvrtek 6. října od 19 hodin, The Farm

Funk Corporation / FREE ENTRY / VSTUP ZDARMA

Stará paní už dlouho nebyla funky, takže je čas to napravit. Hudebníci ze skvelých pražských jazzových skupin přibrali frontmana Tomáše Drahoňovského a rozhodli se představit svůj vlastní pohled na soulovou klasiku, hip soudobý funk. Nenechte si ujít parádní hudební zážitek včetně předkapely Johna Scofielda a Jacoba Colliera.

Kdy a kde?

čtvrtek 6. října od 20 hodin, U Staré paní Jazz&Cocktail Club

Pátek 7. října

Víkend 8.-9. října

Víkendový brunch

Přemýšlíte, co s načatým víkendem? Co se odměnit za náročný pracovní týden pořádným brunchem. A kam na něj vyrazit? My doporučujeme vyzkoušet každý víkend jiný podnik. Kam zajít? Dočtete se vcnašem článku Kam v Praze na brunch.

Kdy a kde?

tento víkend, The Farm, Mama Shelter

Karlínský food truck festival

Také vás fascinují foodtrucky? Tak přijďte v neděli do Karlína. Dorazí tam totiž ty nejkrásnější food trucky a přívěsy, která vám nabídnou to nejlepší z moderního gastra a pozvednou street food na úplně jiný level. Bude to skvělá párty plná jídla a hudby v podobě DJ Hlavy a naprosto exklusivního live setu od Honzy Žampy z kapely Eddie Stoilow a Dafonic. Pro děti budou k dispozici kreativní dílny a další program.

Kdy a kde?

neděle 9. října 2022 od 11:00 do 19:00, Karlínské náměstí

Pondělí 26. září

Kachní hody

Milovníci kachních specialit, pozor! Až do konce září se v Kolkovnách podává kachní menu. Na co se můžete těšit? Kachní silný vývar s knedlíčky s portským vínem a zeleninou julienne, Kachní stehno pečené v sádle s cibulovým zelím s jablíčky a máslovými bramborovými knedlíky s křupavými škvarky, Creme Brulee z kachních jater sous-vide s pošírovanou hruškou, ořechovým chlebem a lesním ovocem a Skořicové jablíčko ze smetanového krému na čokoládové hlíně. Rezervace na +420 251 511 080 nebo olympia@kolkovna.cz.

Kdy a kde?

do 30. září, Kolkovna Olympia

Prague Mussel Week

Pozor, pozor, mušle se valí na Prahu. Ochutnejte moře v Praze a získejte voucher na 1+1 porce zdarma do vybraných pražských restauracíí. 

Kdy a kde?

26. 9. – 2. 10. 2022, Restaurace Obecní dům, La Casa Trattoria KarlínPivovar Kilian, Aroma Quadrio, Bistro Kampa, Arthurs Pub, Rest sním či Jím a další.

Úterý 27. září

Degustace vín z Nuits-Saint-Georges

Milovníci francozských vín, pozor. V Monarchu proběhne degustace šesti krásných vín z z vesničky Nuits-Saint-Georges. Tato vína bohatá, kulatá, příjemně kořenitá, s krásnou ovocnou aromatikou a velmi dobrým potenciálem ke zrání. Cena vstupenky je 1590 Kč. Počet míst omezen – rezervace na lenka.bergerova@1er.cz

Kdy a kde?

27.září 2022 od 18:30, Monarch

SALSA BACHATA TANČÍRNA NA GAUČI 2022

Salsa se dá tančit i v září. Navíc se salsou & bachata perfektně zahřejete. Čeká vás salsa openclass a následně latino tančírna od 20 hodin. Venkovní parket je prostorný zastřešený a obsahuje i plně zásobený bar s grilem, koktejly a dalšími dobrotami.

Kdy a kde?

úterý 27. září od 19 hodin, Bohemian Salseros - Gauč na Výstavišti

Středa 28. září

DISCO 80's a 90's - výzva roku

Nechte se zlákat retrem a přijďte na disco trisco párty ve stylu 80's a 90's. Zahraje vám vyhlášený DJ Doktor Buben. Během večera navíc proběhne duel mezi generacemi a každý, kdo přijde v kostýmu, dostane drink na baru zdarma. Těšte se i na klasické osmdesátkové drinky. Beton, Bavorák nebo Houba. Vstupné je zdarma.

Kdy a kde?

středa 28. září od 17 hodin, Gauč na Výstavišti

Čtvrtek 29. září

Hudební čtvrtek ve FARM LETNÁ - vstupné zdarma

Tentokrát v oblíbeném letenském podniku vystoupí Devanil Dos Santos. Hraje na kytaru, flétnu, cavaquinho a další nástroje a zpívá a hudbě se věnuje odmala. Přijďte se zaposlouchat do rytmů typických pro Brazílii - známou sambu, ale i forró, sertanejo a populární hudbu. Devanil mluví i česky a rád zapojuje posluchače do svých vystoupení. 

Kdy a kde?

29.9. od 19 hodin, The Farm Letná

Pátek 30. září

Rozloučení se zahrádkou

Letní sezóna končí, stejně tak sezóna zahrádek. V Červeném Mlýně se rozhodli, že se s tou jejich pořádně rozloučí a svým hostům nabídnou vybrané kořalky za 40 Kč. A když bude hezky, bude i grilovačka.

Kdy a kde?

pátek 30.9: od 17 hodin, Červený Mlýn

Goodbye Summer

Přijďte se rozloučit s létem stylově do oblíbeného pražského Buddha-Baru. A stylové budou také rozlučkové nápoje. Dáte si Champagne Jeeper nebo Champagne coctails?

Kdy a kde?

pátek 30. září, Buddha-Bar Prague

Carpaccio v Al Mulino

Pojmem carpaccio označujeme vše, co je nakrájeno na tenké plátky a podáváno za syrova a ochuceno nebo doplněno studenou omáčkou. Původně se jednalo o hovězí maso s majonézovou omáčkou. Carpaccio ale nemusí být jen hovězí? Dorazte do Al Mulina od 30. září a ochutnejte rybí, chobotnicové, zvěřinové, vegetariánské a mnoho dalších. Prostě carpaccio z čeho jen si vzpomenete ​​​​​.

Kdy a kde?

od 30. září, Al Mulino

Víkend 1. a 2. října

 

Pondělí 19. září

Nakvíz – hospodský kvíz pro týmy přátel

Pozvěte přátelé a pojďte si trošku zavařit mozkové závity u oblíbeného hospodského kvízu. Každé pondělí se proti sobě utká 9 týmů, které otestují své znalosti z přírodních věd, cit pro popkulturu, povědomí o současných událostech, znalosti České republiky, Evropy a celého světa. Hraje se o parádní ceny. Vstupné je 100 Kč.

Pro milovníky hospodských kvízů jsme si navíc připravili speciální článek.

Kdy a kde?

pondělí 19. září od 19 hodin, Plzeňský restaurant Kamera, Praha 5

Burger days v Osice!

I v tomto týdnu pokračují Burger Days v Osice. Restaurace Osika si pro vás připravila výběr z těch nejlepších burgerů, které zaručeně musíte ochutnat! Hovězí, kuřecí, vegetariánský nebo s krevetami? Volba už bude jen na Vás. Dopřát si je můžete třeba s „jedním" točeným na nové zahrádce, kterou mají stále otevřenou.

Kdy a kde?

od 14.9. do 25.9., Osika Restaurant

Úterý 20. září

Břichomluvecká show

Kdo by neznal  legendárního břichomluvce Zdeňka Polacha a jeho Matýska. Teď máte jedinečnou šanci vidět tohoto komika známého ze soutěže Československo má talent na zahradě H1 Pivovaru Hostivar. Vstupné je ZDARMA! 

Kdy a kde?

20. září od 17 hodin, Pivovar Hostivar

SALSA BACHATA TANČÍRNA NA GAUČI 2022

Zářijový večer a k tomu hudba vábící k tanci. Nádhera. Přijďte v úterý na open air salsa & bachata tančírnu. Těšit se můžete nejen na salsa openclass, neboli otevřenou lekci pro začátečníky za 100 Kč, ale i následnou latino tančírnu od 20 hodin. Prostorný zastřešený venkovní parket a plně zásobený bar s grilem, koktejly a dalšími dobrotami jsou samozřejmostí.

Kdy a kde?

úterý 20. září od 19 hodin, Bohemian Salseros - Gauč na Výstavišti

Středa 21. září

Holešovický Octoberfest 2022

Festival koncentrované radosti, skvělého bavorského piva čepovaného do tupláků, i stylových dobrot. Ochutnáte tradiční německá piva vařená speciálně pro Oktoberfest a typické bavorské pochoutky, jako jsou preclíky, ředkvičky, pomazánka Obatzda nebo bavorské klobásy. Stylové oblečení vítáno.

Kdy a kde?

21.-24. září, Foodtruck Point, Holešovice

Čtvrtek 22. září

Hudební večer v The Farm - písničkář Jirka Čevela

Přijďte si užít skvělý hudební večer tentokrát z "domácí kuchyně". Hostem bude totiž český písničkář Jirka Čevela. Jeho základním nástrojem je akordeon, ale rád si zahraje i na kytaru. Ve své tvorbě čerpá z mnoha žánrů, např. klezmer, pop, world music, folk, chanson nebo balkán, takže se máte na co těšit. 

Kdy a kde?

čtvrtek 22. září od 19 hodin, The Farm Letná

Pátek 23. září

BEERFEST v Opatovských terasách

Opatovské terasy disponují širokou nabídkou piv, o které už jsme psali. Není divu, že se rozhodli uspořádat také beerfest. A čepovat se bude i do tupláku!

Pivní nabídka: Tankový Březňák 11, Březňák extra hořký 11, Mušketýr 11, Beránek polotmavý 11, Hostan hradní 11, Louny 12, Zlatý Bažant 12, Radler nealko citrón
Pivní menu: Poctivá pomazánka z vyzrálého pivního sýru, rozpečený chléb mladá cibulka, Pomalu pečený marinovaný bok z chmelového prasátka na pivě, česneku a kmínu, naše hrubozrnná hořčice, nakládaná červená a bílá cibule s feferonkami a čerstvý měkounký chléb, Smažené sýrové knedlíky z vyzrálého pivního sýru s jemnou smetanovo-hříbkovou omáčkou, Langoš paní domácí s trhanou šťavnatou krkovicí v BBQ marinádě, strouhaný sýr, naše majonéza z pečeného česneku, marinovaná cibule, čerstvá rukola

Kdy a kde?

23.-25. září od 11 do 22 hodin, Opatovské terasy

Páteční party v klubu Radost FX: DJ Max Draat + Rádio Spin Vibes

Páteční večírek v FX Radosr odstartuje DJ Max Draat, následovat budou akce s moderátory a DJ Rádia Spin.

Kdy a kde?

pátek 23. září od 21:45, Radost FX

Víkend 24. a 25. září

Sunday Buddha-Bar Brunch 

Pravidelné brunche v nádherném prostředí Buddha Baru jsou zpět a první začíná už v neděli 25. září od 12 hodin. Přichystali si pro vás tradičně skvělé jídlo a jedinečnou atmosféru. Dětský koutek pro děti s animátory je samozřejmostí, takže přijďte klidně i s vašimi potomky.

Kdy a kde?

neděle 25. září od 12 do 16 hodin, Buddha-Bar Prague

Lo-fi Beat w/ beat.cut, Ešli, Mic Head & Sidzej

Další skvělá sobotní party ve vašem oblíbeném klubu.

Kdy a kde?

sobota 24. září od 21:00, Radost FX

Vinobraní na Grébovce

aneb Vinohrady –⁠ dobré vínko dáváte..

Kdy a kde?

23. září 2022, Náměstí Míru, Web akce

Vinobraní na Grébovce

aneb Vinohrady –⁠ dobré vínko dáváte..

Kdy a kde?

24. září 2022, Havlíčkovy sady, Web akce

Pondělí 12. září

Přátelák - divadlo

Fotbal a početí dítěte - to jsou nejčastější témata, kterým se postavy věnují. Leon, Bernd a Robbi jsou již léta nejlepší kamarádi a zanícení fotbaloví fanoušci, samozřejmě různých klubů, takže není nouze o debaty a hádky. Pojďte do "letního" divadla na Výstaviště a prodlužte si léto.

Kdy a kde?

pondělí 12. září, Gauč na Výstavišti

Úterý 13. září

SALSA BACHATA TANČÍRNA NA GAUČI 2022

Přijďte v úterý na open air salsa & bachata tančírnu. Těšit se můžete nejen na salsa openclass, neboli otevřenou lekci pro začátečníky za 100 Kč, ale i následnou latino tančírnu od 20 hodin. Prostorný zastřešený venkovní parket a plně zásobený bar s grilem, koktejly a dalšími dobrotami jsou samozřejmostí.

Kdy a kde?

úterý 13. září od 19 hodin, Bohemian Salseros - Gauč na Výstavišti

PubKvíz Na Plech

V září se opět rozjíždí úterní a čtvrteční kvízy v Pubu na Plech. Startuje se vždy v 19:00, tak se nezapomeňte přihlásit.

Kdy a kde?

13. září od 19 hodin, Pub Na Plech

Středa 14. září

Humpolecký Dixieland

Hudba a pivo je nejlepší kombinace. Anejlepší pozvánkou na koncert je hudební ukázka. Nalaďte se tu. Vstupné: zdarma.

Kdy a kde?

středa 14. září od 18:00 do 22:00, Pivovar Spojovna

Karaoke v září (EnjoyTeam prod.)

Oblíbené karaoke se opět vrací zpět, tentokrát v nových prostorách úžasné restaurace Glamour na Vinohradech. Přijďte ve středu 14.9. na dobrou večeři, drink a zazpívat si. Vše je dobrovolné, je jen na vás, jakým způsobem si užijete večer  Čeká vás také zvýhodněné denní menu. Vstupné je zdarma!

Kdy a kde?

středa 14. září od 18 hodin, Glamour Restaurant

 

 

 

Čtvrtek 15. září

Amatérský bowlingový turnaj v Kameře

Hrajete rádi bowling? Sestavte tým a rozjeďte to na plný koule v amatérském turnaji. Maximální počet hráčů v týmu je čtyři. Vše ostatní je na vás. Každý hráč navíc dostane na rozehřátí welcome drink. Týmy přihlaste přímo naživo v restauraci nebo prostřednictvím jednoduchého formuláře. Startovné je 499 Kč za tým. Skládá se v hotovosti nebo online, nejpozději ovšem do 13. 9. 2022.

Kdy a kde?

čtvrtek 15. září od 19 hodin, Plzeňský restaurant Kamera

Sardinské dny

Co byste řekli na sardinskéí gastronomické lahůdky spolu se skvělými víny? Tak si pojďte se po prázdninách užít především mimořádně pěkná vína z vinařství Cantina di Santadi a Agricola Punica a vynikající sardské menu šéfkuchaře Restu Michal Paulik. Cena celé večeře i s degustační skleničkou vína (0,1 l) ke každému chodu je 1.950, - Kč, včetně vody i kávy. 

Kdy a kde?

čtvrtek 15. září od 18 hodin, Rest

Pátek 16. září

Letenské Aperitivo

Konec pracovní doby ohlašuje APERITIVO. APERITIVO je italský fenomén. Jedná se o čas mezi závěrem pracovní doby a večeří, kdy se hosté, cestou z práce domů, zastaví na skleničku s lidmi, co mají rádi. Drinky bude před The Farm ve venkovním baru míchat zkušený barman Filip Jančík a celou atmosféru APERITIVA doplní stylová chill hudba.

Kdy a kde?

16. září od 16 hodin, The Farm

Slávkové dný v Al Mulino

V Evropě se ročně spotřebuje cca 100 tisíc tun slávek. Přijďte se do jejich konzumace zapojit. Můžete si je dát na několik způsobů, šéfkuchař Tomáš Zahradníček si na menu dá opravdu záležet. Nejen, že si na nich pochutnáte ale jsou taktéž napěchované vitamíny a minerály, které prospívají vašemu srdci, cévám i kloubům.

Kdy a kde?

od 16. září, Pizza a pasta restaurant Al Mulino

Glamour dinner and show - Banánová Halina & Rebecca de Lux

Přijďte zažít večer plný těžkotonážní zábavy v podání dvojice travesti komiček Banánové Haliny a Rebeccy de Lux. V příjemném prostředí Restaurace Glamour si můžete vychutnat skvělé jídlo, výborné víno a další nápoje a zabavit se show, kterou jste ještě neviděli. A to vše bez vstupného !!! Počet míst je omezený, rezervace na telefonním čísle 606 399 994.

Kdy a kde?

pátek 16. září, od 19 do 22 hodin, Glamour Restaurant

Víkend 17. a 18. září

Speciální menu v Kiliánu

Kdy a kde?

o víkendu 17. a 18. září, Pivovar Kilián

Pondělí 5. září

Benátky pod sněhem

Brilantní situační komedie o pozvání na večeři a zmatení jazyků. Jedni mají před svatbou, druzí možná před rozchodem. Společné setkání může ale všechno převrátit. Přijďte si užít divadlo pod otevřenou oblohou. Hrají Veronika Arichteva / Kristýna Janáčková, Mira Nosek, Lucie Štěpánková a Filip Cíl  v režii Zdeňka Žáka.

Kdy a Kde?

Pondělí 5. září

Benátky pod sněhem

Brilantní situační komedie o pozvání na večeři a zmatení jazyků. Jedni mají před svatbou, druzí možná před rozchodem. Společné setkání může ale všechno převrátit. Přijďte si užít divadlo pod otevřenou oblohou. Hrají Veronika Arichteva / Kristýna Janáčková, Mira Nosek, Lucie Štěpánková a Filip Cíl  v režii Zdeňka Žáka.

Kdy a Kde?

5. září od 19 hodin, Pantheon production - Gauč na Výstavišti

Úterý 6. září

Středa 7. září

Degustace: Oheň a Kouř

Pravidelné degustace whisky se pomalu vrací. Sezónu odpálí ve Whiskerii pěkně zostra. Posvítí si totiž na pět luxusních rašelinových stáčení. Za cenu 590 Kč ochutnáte pět degustačních vzorků a ochutnáte malé občerstvení.

Kdy a kde?

7. září od 19 hodin, Whiskeria

Čtvrtek 8. září

Zahradní slavnost s tuňákem

Ve čtvrtek si v Restu klasické jídlo nedáte. Rest totiž ovládne tuňák a dobroty z něj připravené a také víno. A na vás už bude jen neomezená konzumace. No nezní to skvěle?

Kdy a kde?

čtvrtek 8.9.2022, Rest, Praha 4-Kunratice

Finálový večer NaKvízového léta

Speciální finálový večer, který uzavře pražskou kvízovou sezónu. Můžete se těšit na všeobecný kvíz připravený speciálně na tento večer.

Kdy a kde?

8. září. od 19 hodin, Na Kvíz - Gauč ve Stromovce

Pátek 9. září

Vinohradské vinobraní /II

Tradiční ochutnávka vín z České republiky a Slovenska, pochutiny, hudba i zábava se letos uskuteční už po dvacáté šesté.

Kdy a kde?

9.-10. září 2022, nám. Jiřího z Poděbrad

Víkend 10.-11. září

Bavorské dny na Kolčavce 

Máte rádi bavorskou kuchyni a nechce se vám do Německa. S pivovarem Kilián je to snadné. Prostě dorazte v sobotu do LIbně a užijte si Bavorské dny. Čeká na vás skvělé menu i pivo!

Kdy a kde?

sobota 10. září od 14 do 20 hodin, Pivovar Kilián

Pondělí 29. srpna

Letní kino Kinobus - Pánský klub

Kdy a kde?

pondělí 29. srpna od 20:30, Zličín - Park na Prameništi

Úterý 30. srpna

SALSA BACHATA TANČÍRNA NA GAUČI 2022

Poslední srpnový večer, k tomu hudba vábící k tanci. Přijďte v úterý na open air salsa & bachata tančírnu. Těšit se můžete nejen na salsa openclass, neboli otevřenou lekci pro začátečníky za 100 Kč, ale i následnou latino tančírnu od 20 hodin. Prostorný zastřešený venkovní parket a plně zásobený bar s grilem, koktejly a dalšími dobrotami jsou samozřejmostí.

Kdy a kde?

úterý 30. srpna od 19 hodin, Bohemian Salseros - Gauč na Výstavišti

Středa 31. srpna

Grilování v Salut

Sezóna grilování je již v plném proudu a Salut pořádá další grilovací středu. Ochutnáte krevetový špíz, flank steak, kuřecí supreme a grilovanou panenku. Jako přílohu si můžete dát kukuřičný klas, opečené brambory, sezónní grilovanou zeleninu a náš domácí chléb. K tomu Únětické pivo a je to středa jako grilovaná.
Kdy a kde?

31. srpna od 11 do 15 hodin, Salut Restaurant

Čtvrtek 1. září

Pátek 2. září

Ústřicové dny v Al Mulino

Opravdu delikátní a pečlivé vybírané ústřice můžete od 2.9.2022 ochutnat v restauraci Al Mulino, kde tímto dnem začínají ústřicové dny. Tuto gastronomickou lahůdku si zde můžete dát hned na několik způsobů, od běžného syrového stavu až po grilované či pečené. Nejen, že si pochutnáte ale i podpoříte své zdraví, neboť ústřice v sobě obsahují velké množství živin, a to včetně vitamínů (A, B1 či B2) a minerálů. Měly by mít rovněž kladný vliv na imunitu a přisuzovány jim jsou dokonce silné afrodiziakální účinky.

Kdy a kde?

od pátku 2. září, Pizza a Pasta Al Mulino

Carneval Live Show! @Radost FX

Jedinečná tématická akce, kterou budou doprovázet speciální karnevalové hostesky, spousta dekorací, efektů, nekompromisní DJs, doprovodný program, soutěže a spoustu dalšího. Hraje TOMMASO & POLLINI and guests.

Kdy a kde?

pátek 2. září od 23 hodin do 5 do rána

​Burgerfest & Prague Harley days

Burgerfest spojený s 10. výročím Prague Harley-Days je tady a opět jej najdete na pražském Výstavišti. A bude tam všechno. Americké speciality, americké motocykly, poctivé české pivo a rocková muzika i výběr těch nejlepších atrakcí spojených s legendou jménem Harley-Davidson. Akce je určená pro celou rodinou, tak vemte děti i rodiče. Nebude chybět ani Burgeržraní, kuchařské show, spanilá jízda Prahou, kapely, Family zóna, Adrenalin zóna nebo Výstava motocyklů H-D. A samozřejmě v tom má prsty Bejzment.

Kdy a Kde?

2. 9. od 12:00 do 4. 9. 20:00, Výstaviště Praha

Víkend 3.-4. září

Víkendová nabídka Pivovaru Kilián

Thajsko dorazilo do pivovaru! A věřte, že tyhle delikatesy si s pivem skvěle rozumí. A doporučujeme si udělat rezervaci, aby vám tohle speciální menu neproklouzlo mezi prsty. 

Kdy a kde?

3.-4. září, Pivovar Kilián

Víkendový brunch

Přemýšlíte, co s načatým víkendem? Co se odměnit za náročný pracovní týden pořádným brunchem. A kam na něj vyrazit? My doporučujeme tenhle víkend The Farm a příští třeba Mama Shelter. Více se dočtete v článku Kam v Praze na brunch.

Kdy a kde?

tento víkend, The Farm, Mama Shelter

Pondělí 22. srpna

All you can eat bufet

V pondělí 22.8. budou obědy v Castle Residence trošku jiné. Čeká na vás totiž  ALL YOU CAN EAT bufet. Za cenu 180 Kč/osoba si můžete nandat salátů, polévky, třech druhů hlavního chodu a dezertu, co hrdlo ráčí. Otevřeno bude do 15 hodin.

Kdy a kde?

pondělí 20. srpna do 16 hodin, Castle Residence 

Úterý 23. srpna

SALSA BACHATA TANČÍRNA NA GAUČI 2022

Horký srpnový večer, k tomu hudba vábící k tanci. Přijďte vždy v úterý na open air salsa & bachata tančírnu. Těšit se můžete nejen na salsa openclass, neboli otevřenou lekci pro začátečníky za 100 Kč, ale i následnou latino tančírnu od 20 hodin. Prostorný zastřešený venkovní parket a plně zásobený bar s grilem, koktejly a dalšími dobrotami jsou samozřejmostí.

Kdy a kde?

úterý 23. srpna od 19 hodin, Bohemian Salseros - Gauč na Výstavišti

Středa 24. srpna

Mladí vinaři v Praze 2022

Mladí vinaři opět v Praze. V ceně vstupenky je více než 30 skvělých vín, minerální voda Krondorf, originální sklenička s logem Mladí vinaři, skvělá nálada a trocha toho housu. Na jaké další vinné akce můžete vyrazit? Mrkněte do našeho článku pro všechny milovníky vína Kam vyrazit za vínem.

Kdy a kde?

24. srpna od 18 do 22 hodin, Gabriel Loci

Letní kino ve Spojovně, Lásky jedné plavovlásky

Existuje větší romantika než kino pod hvězdnou oblohou? Pivovar Spojovna promítá každou středu a výběr filmů je stejně libový jako jejich piva. Přijďte na film a na jedno. Začátek projekce je orientační, začíná se po setmění. Začátek projekce je orientačně ve 20:30, začneme vždy po setmění.

Kdy a kde?

středa 24. srpna od 20:30, Pivovar Spojovna, Praha 4

Čtvrtek 25. srpna

Ochutnávka dobrot od řezníka

Ve čtvrtek se určitě zastavte na stezce dole v Modřanech (Vltavanů), protože Řeznictví co má koule - Bejk Buu a Bejk Buu si pro vás připravili skvělou ochutnácku dobrot přímo od řezníka. Kromě milých hostesech a skvěkých žeber dorazí i řezník Ondra. Takže přijďte ochutnat i pokecat.

Kdy a kde?

čtvrtek 18. srpna od 14 do 18 hodin, In-line stezka, Vltavanů, Praha 4

Pátek 26. srpna

Víkend 27.-28. srpna 

Ginmania na lodi
3 ginové bary s vice než 30 značkami ginů pro skvělé míchané drinky, občerstvení z Bistra Špejle a DJ NONALIS a DJ HOLLY THE BIG. Taková bude sobotní Ginmania na Lodi Hamburg. Užijte si ginové šílenství.

Kdy a kde?

sobota 27. srpna od 19 hodin, Loď Hamburg

Víkendový brunch

Přemýšlíte, co s načatým víkendem? Co se odměnit za náročný pracovní týden pořádným brunchem. A kam na něj vyrazit? My doporučujeme The Farm a Mama Shelter. Více se dočtete v článku Kam v Praze na brunch.

Kdy a kde?

tento víkend, The Farm, Mama Shelter


Pondělí 15. srpna

Boeing Boeing aneb Tři Letušky v Paříži … nyní v nové verzi

Oblíbená divadelní francouzská komedie v podání skvělých herců. Mirek Šimůnek, Barbora Mottlová, Miluše Bittnerová/ Michaela Dolinová, Lucie Vojtová, Lucie Linhartová a Jirka Chvalovský rozvibrují vaše bránice v legendárním představení tentokrát venku.

Kdy a kde?

pondělí 15. srpna od 20 hodin, Divadlo Adverte - GAUČ NA VÝSTAVIŠTI PRAHA 7 HOLEŠOVICE

Úterý 16. srpna

SALSA BACHATA TANČÍRNA NA GAUČI 2022

Horký srpnový večer, k tomu hudba vábící k tanci. Přijďte vždy v úterý na open air salsa & bachata tančírnu. Těšit se můžete nejen na salsa openclass, neboli otevřenou lekci pro začátečníky za 100 Kč, ale i následnou latino tančírnu od 20 hodin. Prostorný zastřešený venkovní parket a plně zásobený bar s grilem, koktejly a dalšími dobrotami jsou samozřejmostí.

Kdy a kde?

úterý 16. srpna od 19 hodin, Bohemian Salseros - Gauč na Výstavišti

Středa 17. srpna

Letní kino ve Spojovně, Limonádový Joe

Existuje větší romantika než kino pod hvězdnou oblohou? Pivovar Spojovna promítá každou středu a výběr filmů je stejně libový jako jejich piva. Přijďte na film a na jedno. Začátek projekce je orientační, začíná se po setmění. Začátek projekce je orientačně ve 20:30, začneme vždy po setmění.

Kdy a kde?

středa 17. srpna od 20:30, Pivovar Spojovna, Praha 4

Čtvrtek 18. srpna

Koncert v The Farm –⁠ Tony Rose 

V The Farm si na své přijdou koncertuchtiví návštěvníci každý čtvrtek. Tento týden vystoupí téměř domácí Tony Rose, kytarový trubadůr ze Skotského Glasgow. Nezapomeňte si rezervovat místa. Vstup je zdarma.

Kdy a kde?

čtvrtek 18. srpna od 19 hodin, Farm Letná

Pátek 19. srpna

Tento pátek pohostí Opatovské terasy na čepu Hostan 11, čímž se stanou jedinou restaurace od Brna na západ, která ho bude čepovat. Tak si ho přijďte dát i v Praze.

Kdy a kde?

pátek 26. srpna, Opatovské terasy a foodcraft jídelna

BBQ na terase u Mamy

Mama miluje BBQ!  A jejich letní terasa přímo volá po pořádné grilovačce. Přijďte ochutnat oblíbené pecky z grilu a zapít je skvělými koktejly. Těšit se můžete i na pravidelné DJ sety. A co bude na grilu? Kuře v pikantní marinádě chipotle, Hot dog / fat boy, Chuck roll burger nebo Pražma s gremolatou a pečený lilek. Nezapomeňte na rezervaci na 225 117 689.

Kdy a kde?

pátek 19. srpna a sbota 20. srpna od 17 do 21:30, Mama Shelter Prague

Víkend 20.-21. srpna

Grilování v Castle Residence

Terasa této sympatické restauraci je skvělá i jen tak, ale s grilováním bude ještě lepší!

Kdy a kde?

sobota 20.8., Castle Residence Restaurant

Víkendový brunch

Přemýšlíte, co s načatým víkendem? Co se odměnit za náročný pracovní týden pořádným brunchem. A kam na něj vyrazit? My doporučujeme The Farm Letná a Mama Shelter Prague. Více se dočtete v článku Kam v Praze na brunch.

Kdy a kde?

tento víkend, The Farm Letná, Mama Shelter Prague

 

Pondělí 8. srpna

Burgrové pondělí

Pondělí jsme u nás v redakci stanovili burgrovým dnem. Pojďte do toho s námi a udělejte si s kolegy nebo rodinou hezčí pondělí. O historii této oblíbené pochoutky (i s tipy na naše oblíbené burgery) se můžete dočíst ve speciálním burgerovém článku.

Kdy a kde?

pondělí 8. srpna, Gangster Burger, Suggar Daddy by Bejzment nebo Burger Bar

Úterý 9. srpna

Továrna na zázraky - magic show

Jedinečná iluzionistická one man show v magickém prostředí. 

Kdy a kde?

9. srpna od 21:15, Gabriel Loci, Praha 5

Středa 10. srpna

Letní kino ve Spojovně, Postřižiny

Existuje větší romantika než kino pod hvězdnou oblohou? Pivovar Spojovna promítá každou středu a výběr filmů je stejně libový jako jejich piva. Přijďte na film a na jedno. Začátek projekce je orientační, začíná se po setmění. Začátek projekce je orientačně ve 20:30, začneme vždy po setmění.

Kdy a kde?

10. srpna od 20:30, Pivovar Spojovna, Praha 4

Čtvrtek 11. srpna

Mexiko Tacos Party

V pořadí druhá grill party oblíbeného podniku se ponese v duchu Mexika a oblíbených tacos. Ke každému taco se bude servírovat pasta z černých fazolí, jalapeños papričky, ředkvičky, sýr a mexický salát pico de gallo. A k mexickému jídlu samozřejmě patří i poctivá margarita. O atmosféru se postará DJ Evson. Rezervace na 257 007 681.

Kdy a kde?

11. srpna od 17:00, Restaurace Altány Kampa, Praha 1

Hip Hop Thursdays - Pop Smoke & Drill special

 Legendární párty v legendárním klubu. Přijďte si užít hip hop a rnb noc s těmi nejlepšími DJ. Do půlnoci vstup zdarma, po půlnoci až do rána vstup jen za 100,-Kč.

Kdy a kde?

 11. srpna od 23:00, Radost FX, Praha 2

Pátek 12. srpna

STREET ART TANQUERAY & DOUBLE DUTCH POP UP DAYS

Až do neděle můžete navštívit kreativní STREET ART AFTER bar v parku Riegrových sadech. Vše se ponese v duchu "ochutnej gin Tanqueray v různých podobách". Za touto pop up akcí stojí mj. Gastro Event Kdekoli G_E_K a Brand Ambassador nejprestižnější barmanské soutěže Diageo Reserve World Class, Petr Kymla.

Kdy a kde?

do 15. srpna, Park Café Riegrovy Sady

Víkend 13.-14. srpna 

Mama miluje Brunch! Bufet a koktejlů, kolik vypiješ

Každou neděli od 12:00 do 15:00) si můžete u Mamy užít parádní brunch. Balíček 1 obsahuje bufet (předkrmy a dezerty) a jídla z grilu (bez omezení), welcome drink (sklenka prosecca) za 690 Kč, balíček 2 bufet vám navíc umožní neomezenáou konzumace piva, vína, domácích limonád a 3 druhů koktejlů (Hugo, Lillet Spritz, Campari Milano). Cena je 950 Kč. Počet míst na sezení je omezen, rezervujte si svoje místo na 225 117 689.

Kdy a kde?

neděle 14. srpna od 12 hodin, Mama Shelter Prague, Praha 7

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také